Koltuktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar

Koltuktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar: İdrarın Kendine Has Kokusu, Doğal Olarak Oluşan Bakterilerden Ve Ürik Asit Kristallerinden, Yani Kristalleşen İdrar Artığından Kaynaklanır

Koltuktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar Sorusuna Her Kişi Kendine Göre Yöntemlerle Cevaplayabilir.
Koltukta İdrar Kokusu Nasıl Giderilir Kimi Çamaşır Suyu Kimileri Sirke İle Temizleyin Gibi Önerilerde Bulunurlar.
Koltuk ta Çiş Kokusu Nasıl Çıkar

En İyi Yöntem Koltuklar İçin Bahsediyoruz Profesyonel Bir Koltuk Yıkama Şirketinde Yârdim Almaktır.

Koltuk Kumaşlar İçin Koku Giderici Kullan. Popüler Markalar Arasında Glade Ve Febreze Vardır. Bunlar Marketlerde, Yapı Marketlerde Ve Eczanelerde Sprey Şişesi Hâlinde Bulunur. Mobilyaları Koku Gidericiyle Islatman, Sonra Kendi Başına Kurumaya Bırakman Gerekir.

Koltuktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar Evlerde Koltuk Kaplaması İçin Koku Yok Edicisi Kullanmak Koltuk Kumaşın Mis Ve Temiz Kokmasını Sağlar. Ama Bunlar İstenmeyen Kokuları Tamamen Ortadan Yok Edemez Genellikle Saklarlar. Bunları Geçici Bir Çözüm Olarak Düşün.

Yerinde Koltuktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar

En Kesin Ve Kalıcı Çözüm Koltuk Yıkama Hizmeti Veren Bir İşletmeden Yardım Almaktır.  Muhtemelen Zaten Evinde Olan Malzemelerle Yapılan Birkaç Farklı Seçenek Vardır. Solüsyonu Tüm Lekeli Alana Sürmeden Önce Kumaşın Bir Yerinde Test Etmeyi Unutma Çünkü Mobilyanın Renginin Herhangi Bir Biçimde Bozulması İyi Olmaz. Bu, Herhangi Bir Solüsyonu Mobilyalara Uygularken Potansiyel Bir Risktir.

Koltuktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar Sorusunun Geçici Cenapları Karbonat Ve Peroksit Solüsyonu Kullan. 450 Ml Hidrojen Peroksidi, 2 Yemek Kaşığı Sıvı Bulaşık Deterjanı Ve 2 Yemek Kaşığı Karbonatla Karıştır. İdrar Lekesi Islanana Kadar Sür. Tamamen Kuruyana Kadar Bekle. Beyaz Bir Kalıntı Kalırsa Elektrik Süpürgesiyle Süpür Ya Da Bir Fırçayla Fırçala.

Evlerde Koltukta İdrar Kokusu Nasıl Giderilir

Yarı Yarıya Su Ve Sirke Solüsyonu Yap. Eşit Miktarda Ilık Suyla Damıtılmış Beyaz Sirkeyi Karıştır. Temiz Bir Bezi Solüsyonla Islat, Sonra Da Lekeyi Dairesel Hareketlerle Sil. Bunu En Az İki Kez Yapman Gerekir. Sonra Buranın Kurumasını Bekle. Biraz Daha Hızlı Kurumasına Yardım Etmek İçin Saç Kurutma Makinesi Ya Da Vantilatör Kullanabilirsin. Koku Yok Olmamışsa O Bölgeye Doğrudan Sirke Sıkmayı Göze Alabilirsin. Bu Noktada Kokunun Geçmemesi, İdrarın Kumaşın Liflerine İşlediğini Gösterir. O Yüzden Sen De Solüsyonu Kumaşın Liflerine İşleyecek Kadar Sık.

Koltuktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar
Koltuktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar

İspirtoyu Dene. Lekeyi Islat Ve Kuru Bir Bezle Hafifçe Dokunarak Sil. Ya Da Hiç Uğraşma İstanbul Koltuk Yıkama Şirketimizden Yardım Alın

Koltukta İdrar Kokusu Nasıl Giderilir?

Köpekler Bir Alanın Kendilerine Ait Olduğunu Belirtmek Ve O Bölgeyi Sahiplenmek İçin; Sandalye, Minder, Yastık, Koltuk Gibi Eşyalarınızı Kirletebilirler. Özellikle Evinizde Birden Fazla Evcil Hayvan Ya Da Köpek Besliyorsanız, Bu Durumun Daha Sık Gerçekleştiğine Şahit Olabilirsiniz.

Çekyatlar Dan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar Oturna Gurubun Dan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar Koltuk Mobilyalar Genellikle Sünger, Elyaf, Pamuk Gibi Dolgularla Doldurulur. Bu Sebeple Köpeğinizin Bu Mobilyaları Kirletmesi, Lekenin Eşyanızın Derinine İnmesine Ve Uzun Süre Kalıcı Olan Kötü Kokular Oluşturmasına Sebep Olabilir. Üstelik Bu Kötü Koku, Koltukların Bulunduğu Alana Dağılabilir Ve Tüm Odanızın Kötü Kokmasına Sebep Olabilir. Köpeğiniz Siz Evde Yokken Yalnız Kaldıysa Göremeyeceğiniz Alanlardaki Yumuşak Mobilyaları Ve Halıları Da Kirletmiş Olabilir. Peki Köpek Çişi Nasıl Temizlenir? Kokunun Kaynağından Emin Olduktan Sonra Aşağıdaki Temizlik Adımlarını İzleyebilirsiniz.

Kaynaklar
https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0stanbul
https://tr.wikipedia.org/wiki/Koltuk
İstanbul Koltuk Yıkama