Evde Halı Yıkama

Yerinde Halı Yıkama Çeşitleri Ve Temizlik Aşamaları

Taşınmaz halısı bulunan ev ve iş yerleri ile kamu binaları için genellikle yerinde halı yıkama hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Bu bağlamda, firmamız ihtiyaç duyulan her türlü ekipman ve deneyimli ekibiyle yerinde halı yıkama hizmeti vermektedir. Yıkama işlemleri esnasında ise halının kullanım sıklığı ve kirlenme durumu dikkate alınmaktadır.

Yerinde Halı Yıkama Çeşitleri

Evde Halı Yıkama
Evde Halı Yıkama

Halının içeriği ve kir durumuna bakılarak farklı yerinde halı yıkama çeşitleri uygulanmaktadır. Bu bağlamda uygulanan halı yıkama çeşitleri ve özellikleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  • Şampuanlama: Bu yöntem halı yıkama yöntemleri arasında etkisi en az olan yol olarak kabul edilmektedir. Bu yıkama şeklinde halı özel şampuanlarla yıkanmakta sonra da vakum ile geri çekilmektedir.
  • Buharla Yıkama: Bu yöntem halıların yüzeysel olarak temizlenmesini sağlamaktadır. Halı yıkma makinesi ile sıcak su ve şampuandan oluşan bir karışım halıya sıkılmaktadır. Sonrasında da kirleri çözen bu karışım aynı makine ile geri çekilmektedir.
  • Köpükleme: Köpükleme yöntemi en iyi sonuç yeren yerinde halı yıkama işlemidir. Az miktardaki su ve köpük halıya sıkılarak işleme başlanmaktadır. Karışım halıya işledikten sonra da tamamen vakumlanmaktadır.
  • Kuru Temizleme: Bu yöntem halıların ıslanamayacağı durumlarda kullanılmaktadır. Bu bağlamda, halıdaki kir için mıknatıs görevi gören bir temizlik tozu ve vakumlama yapılmaktadır.
  • Bonnet: Bu yöntemde yerinde halı yıkama esnasında kimyasal içerikli bir deterjandan yardım alınmaktadır.

Yerinde Halı Yıkama Yaptırmanın Avantajları

Halıların evde yıkanması gitgide popülerliği artan bir temizlik işlemidir. Tarafımızdan alacağınız bu hizmet karşılığında pek çok avantajlı durum ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda önceden belirlenen tarihte yapılan yerinde halı yıkama işlemi oldukça kısa sürmektedir. Temizlik esnasında yapılan her bir adım da halı sahipleri tarafından gözlenebilmektedir. Bu sebeple de leke ve kirlerin tamamen çıkıp çıkmadığı kontrol edilebilmektedir.

Yerinde Halı Yıkama Aşamaları Nelerdir?

Yıkama esnasında izlenen temizlik aşamaları tüm yerinde halı yıkama hizmetlerinde benzerlik göstermektedir. Bu bağlamda yerinde halı yıkama aşamaları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  1. Yıkama sırasında kullanılacak makine ve ekipmanların hazırlanması.
  2. Halıya işleyen tozun alınması.
  3. Ürüne zarar vermeyecek malzemelerle lekelerin temizlenmesi.
  4. Vakumlama veya kurutma işlemlerinin yapılması.