Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider

Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider

Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider; Bu Makalemizde  Koltuktan İdrar Kokusu Nasıl Çıkar Konusunu İşleyeceğiz. Aynı Zamanda Araba Koltuğundan İdrar Nasıl Çıkar, Yataktan İdrar Nasıl Çıkar, Çiş Kokusu Nasıl Gider, Sidik Kokusu Nasıl Gider, İdrar Lekeleri Nasıl Çıkar Konularını Da İşleyeceğiz.

YATAKLARDAKİ İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

Evinizde Bir Hasta, Çocuk Ya Da Evcil Hayvanınız Var İse Bu Durumla Mutlaka Karşılaşmış Ve Kendinizi Çaresiz Hissetmiş Olabilirsiniz. Bu Yazıyı Yazmamız Da Ki Amacımız Sizleri Bu Çaresizlikten Kurtarmaktır. Koltuğa, Halıya Ya Da Araba Koltuğuna Temas Eden İdrar Lekesi Ve Kokusundan Nasıl Kurtulabileceğinizi Şimdi Anlatacağız.

Yatak ta İdrar Lekesi Ve Kokusu Nasıl Çıkar

Genelde İstem Dışı Olarak Kazara Ya Da Bilinçsizce Eşyalarınıza İdrar Yapılabilir. İçinde Asit Barındıran İdrar Koltuğa Çok Çabuk Enjekte Olarak Leke Ve Koku Bırakır. Temizliği Biraz Güçtür Ama Yapılabilir. Bu Durumu Sadece Koltukta Değil, Yatak Ve Halılarda Da Yaşayabilirsiniz. Aşama Aşama Sizlere Anlatmaya Çalışacağız. Öncelikle Deterjan Kullanmadan Duru Su Ve Bez Yardımı İle Fazlalık İdrarı Koltuktan Alalım. Bez Ve Su İle Koltuğu Silelim. Bez Kirlendikçe Temizleyerek Bu İşlemi Fazlaca Tekrarlayalım. Fazlalığı Koltuktan Temizledik. Şimdi Ne Yapabiliriz Bakalım. Öncelikle İnternetten Kısa Bir Araştırma Yaparak Uygun Bir Ürün Bulabilirsiniz. Biz Size Herhangi Bir Ürün Almadan İdrar Lekesinden Nasıl Kurtulabileceğinizi Anlatacağız.
Minderde İdrar Lekesi Ve Kokusu Nasıl Çıkar

Çişli Koltuklarda Sirke Kullanın

Sirke Kullanarak Koku Ve Lekeden Kurtulabileceğinizi Biliyormusunuz. Hepimizin Evinde Mutlaka Sirke Vardır. Önce Boş Bir Sprey Şişesi Ayarlayalım. Bir Miktar Sıcak Su Birazda Sirke(%75 Su, %25 Sirke) İle Dolduralım. Önceden Duru Su İle Fazlalık İdrarı Koltuktan Aldıktan Sonra Sirke Karışımını Problemli Bölgeye Dökelim. Islak-Kuru Bir Elektrik Süpürgeniz Var İse Süpürge İle Vakum Yapalım. Diğer Bir Yol İse Bezle Problemli Bölgeyi Silmek Sonrasında İse Durulayarak Temizlemektir.

Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider
Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider

Bir Diğer Ve En Garantili Yöntem İse İşi Uzmanına Bırakmak. Biz Bu Hizmeti Profesyonel Olarak Sunuyoruz. Servislerimiz Emiş Gücü Yüksek Yıkama Makineleri Ve İdrar Lekesine Uygun Yıkama Şampuanları İle Gelerek 1 Saat Gibi Kısa Bir Zamanda Koltuklarınızı Tertemiz Yapmaktadır.

Döşekte İdrar Kokusu Nasıl Çıkar

Yukarıda Anlattığımız Yöntemlerle İdrar Kokusu Artık Koltuğunuzda Olmayacaktır. Bazı Geç Kalınmış Durumlarda Leke Çıksa Da Koku Kalabiliyor. Bu Gidi Durumlarda İşlemi Tekrar Etmek Gerekebiliyor. Bununla İlgili Bir Yöntem Daha Bulunmaktadır. Sizlere O Yöntemi De Anlatmak İsteriz.

Yataktaki Amonyak İle Çiş Kokusu Çıkarma

Bir Bardak Sıcak Su Hazırlayalım. Fakat Bu Su Kaynar Olmasın, El Yakmasın. İçine İki Kaşık Amonyak Dökelim. Güzelce Karıştıralım. Su Ve Amonyak Karıştığında İdrar Kokusu Olan Bölgeye Az Az Döküp Renk Vermeyen Bir Bez İle Silelim. Amonyağın Hem Kokuya Hem De Lekeye Karşı Etkisi Vardır. Bu Yöntemle Koltuklarınızı Çiş Kokusundan Kurtarabilirsiniz.

Yataktan Çiş İdrar Lekesi Ve Kokusu Çıkarma

Yataktan Çiş Ve İdrar Lekesi Ve Kokusu Çıkarma İşlemi İçin Yukarıda Anlattığımız Yönergeleri İzleyebilirsiniz. Aynı Koltukta Olduğu Gibi Sirkeli Ya Da Amonyaklı Karışımlar İle İdrar Kokusundan Kurtulabilirsiniz. Aynı Zamanda Yataktan Çiş Lekesi Çıkarma İşlemi İçinde Bu Yöntemler Uygulanabilmektedir. Temizleme İşleminden Sonra En Az 5-6 Saat Odayı Havalandırmanızı Öneriyoruz.

Yataktan İdrar Lekesi Ve Kokusu Nasıl Çıkar

Evdeki Koltuktan İdrar Lekesi Ve Kokusu Çıkarma
Evlerimizdeki koltuklardan İdrar Lekesi Ve Kokusu Çıkarma İçin Firmamızı Arayabilirsiniz. İstanbul Genelinde Hizmet Veren İstanbul Koltuk Yıkama Hizmetleri Koltukları Bulunduğu Yerde Temizleyerek Sizi Bu Leke Ve Kokulardan Kurtarmaktadır. Yazımızda Okuduğunuz İşlemleri Uygulayarak Bu Sorundan Kurtulma İhtimaliniz Olsa Da Arabadan Leke Ve Koku Çıkarmak Hem Yapıları Hem Kumaşları Gereği Daha Zordur. Ben Bununla Uğraşabilirim Diyorsanız Deneyebilirsiniz. Faka Arabaların İçi Genelde Küçük Olduğu İçin İdrar Kokusu Her Yere Yayılacaktır. Araç Tavanı, Kapı İç Taraflarındaki Kumaş Bölümler Kokudan Nasibini Alacaktır. Bunun En Garanti Yöntemi Profesyonel Koltuk Yıkam

Evlerde Yatak Temizleme

1 Yataktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar
2 Yataktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar tavsiyeler
3 Yataktaki İdrar Lekesi Nasıl Giderilir?
4 Kurumuş İdrar Lekeleri
5 Yataktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar Öneriler
5.1 Koltuktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar?

Yataktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar sorunuzda Genellikle çocukların bulunduğu evlerde daha fazla görülen, seyrek de olsa büyüklerin de yatak ıslatma sorunundan kaynaklanan, hasta bakılan evlerde ya da evinizde beslediğiniz ev hayvanlarının da yapabilir.

Yataktan Çiş Kokusu Nasıl Çıkar

Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider
Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider

idrar lekeleri, istenmeyen görüntü ve kötü kokuları içerdiği için, yeni oluştuğunda temizlemek veya öncesinde önlem almak gerekmektedir. Yatak ve koltuklarda oluşan idrar lekelerini biz profesyonel Yatak Yıkama ve koltuk yıkama hizmetimizle size yardımcı olabiliriz. Bizi Arayınız.

Yataktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

Yataklarınızda yatak koruyucu diğer adıyla alezler kullanabilirsiniz, ancak yatak koruyucular yatağınızı korusa da çarşaf ve yatak koruyucuyu geniş bir alan olarak idrardan ıslanacaktır.
Çünkü idrar asitli bir yapıdadır. Bu yüzden kolaylıkla leke bırakabilir.
Yatağınızda ki idrar lekesi yeni oluştuysa, öncelikle idrarın fazlasını bir kumaş, havlu veya vakumlu süpür genizle alın.
Önceden kalan idrar lekesi ise ve yeni oluşan ve fazlalığını aldığınız idrar lekesinin üzerine lekeyi kapatacak şekilde karbonat döküp bir gece bekletin. Bir gün sonra karbonatlı kısmı süpürgeniz ile alın ve yine karbonat ve oksijenli suyu karıştırıp bu karışımla nemli hale getirdiğiniz bez ile yatağınızı silin. Islak ve nemli kalmaması, iyice kuruması için saç kurutma makinesini kullanarak kurutabilirsiniz.

Yataktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar Tavsiyeler

Yatağınızda ki idrar lekesi ve kokusunu çıkarabilmek için, bir başka yöntem ise bir karışım hazırlamaktır, bu karışım ise, bir kabın içine bir çay bardağı su, bir kaşık sirke, bir kaşık bulaşık deterjanı, bir kaşık karbonat ve iki damla dezenfektan. İyice karıştırdığınız bu malzemeleri, bir bez yardımıyla idrar olan lekenin üzerini iyice örtün, bir süre bekledikten sonra temiz su ile bu karışımı silin, sildiğiniz nemli yere yine karbonatla kapatacağınız lekenin üzerini bir gece bekledikten sonra, elektrik süpürgesi ile karbonatı alın.

Yataktaki İdrar Lekesi Nasıl Giderilir?

İdrar lekesi yatağa geçer geçmez hemen yataktaki lekeli bölgeyi soğuk su ile durulayın. Durulama sonrasında başka bir kovada toz deterjan ya da enzim tozunu iyice köpürtün ve bu su ile yatağa ön ıslatma uygulayın. Ön ıslatma sonrasında yatağı her zaman temizlediğiniz gibi temizleyin. Temizleme sonrasında bir defa da tuzlu su ile iyice yatağı silin.

Bu işlemler sonucunda yatağın renginde değişme gözlemlerseniz o zaman hemen yatağı amonyak ile iyice silin ve sonrasında bol su ile iyice durulayın. Eğer yatağınızın türü yünlü ya da ipekli ise o zaman kesinlikle amonyak kullanmayın. Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider Sorusuna Bizden Yanıt Bulursunuz.

Kurumuş İdrar Lekeleri

Eğer yatağın üzerinde eskimiş ve sarı lekeler haline gelmiş olan idrar lekeleri bulunuyor ise o zaman hemen yatağa klor beyazlatıcı uygulayabilirsiniz. Eskimiş lekelerde beyazlatıcı kullanırken dikkatli olun. Çünkü bazı yatak yüzlerinde beyazlatıcılar hem kahverengi hem de sarı lekelere neden olabilir.

Kurumuş idrar lekelerini temizlemenin en iyi yolu lekeli bölgeleri temiz su ile ıslatıp en az yarım saat kadar bu şekilde beklemelerini sağlayın.

Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider
Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider

Yataktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar Öneriler

Yarım saat sonra lekeli bölgeler zaten ıslak olduğu için Üzerlerine deterjan ve beyazlatıcı karışımı hazırlayıp iyice yayarak sürün. Bu noktada yatağınızın türüne uygun olan beyazlatıcı ve deterjan karışımını hazırlama dikkat edin. Karışımı lekeli bölgeye uyguladıktan sonra bir yarım saat kadar daha bu şekilde lekeleri yumuşatın. Sonrasında her zaman olduğu gibi yıkama ve durulama işlemi uygulayın. Yataktaki Çiş Kokusu Nasıl Gider Me Yöntemleri

Bazı yataklar beyaz değildir ya da beyaza yakın ancak daha bir koyu renkte olur. Bu gibi yatakları temizlemeden önce mutlaka yatağın görünmeyen bir kısmında beyazlatıcı ve deterjan karışımını deneyin. Eğer beyazlatıcı yatakta iz yapıyor ise ya da yatağın rengini açıyor ise o zaman mutlaka beyazlatıcı yerine çok sıcak su kullanabilirsiniz.

Koltuktan İdrar Lekesi Nasıl Çıkar?
Koltukta oluşan idrar lekesi ve kokusunu, yataktan idrar lekesi nasıl çıkar bölümümüzden okuyarak uygulayabilirsiniz.
KAYNAKLAR
https://goo.gl/maps/mXo1ttwuHvucNaJg6
https://tr.wikipedia.org/wiki/YATAK
https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0stanbul
İstanbul Koltuk Yıkama

İstanbul Geneli tüm ilçelere koltuk yıkama hizmetimiz bulunmaktadır. 1.Sınıf profesyonel koltuk yıkama makineleri ile özel deterjanlar kullanılarak yıkama işlemlerini uzman personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

Koltuk yıkama hizmeti için telefon numaramızdan ya da WhatsApp’tan randevu ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Sohbet Başlat
Merhaba,
Koltuk yıkama hizmetimiz için randevu almak ister misiniz ?
Call Now ButtonTıkla ARA